'Yeni Paket Ekonomik Çarkların Daha Rahat Dönmesine Katkı Sağlayacak'

Haber Tarihi : 01.05.2018 10:22:41 Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Olpak: 'Yeni ekonomi paketi uzun süredir kangren olmuş konulara bir merhem olması yanında, ekonomik çarkların daha rahat dönmesine katkı sağlayacak' 'Yeni paketi genel olarak değerlendirdiğimizde hükümetimiz ile ekonomi yönetimi, vatandaşımıza ve biz iş dünyasına ekonomik barış sunuyor'.
A +   A -

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Yeni ekonomi paketi uzun süredir kangren olmuş konulara bir merhem olması yanında, ekonomik çarkların daha rahat dönmesine katkı sağlayacak." ifadelerini kullandı.

Olpak, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı ekonomi paketine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dün açıklanan paketin vatandaş için müjdeler içerdiğini belirten Olpak, "Yeni paketle birlikte 7'den 70'e hepimizi ilgilendiren trafik cezası, vergi borcu, SGK prim borcu, imar gibi konularda önemli müjdeler verdi. Yeni paketi genel olarak değerlendirdiğimizde hükümetimiz ile ekonomi yönetimi, vatandaşımıza ve biz iş dünyasına ekonomik barış sunuyor. Cezalarda yapılacak düzenlemeler, borçlar için yapılandırmalar, emeklimizin geçmiş borçlarının silinmesi ve imar barışı gibi, uzun süredir kangren olmuş konulara bir merhem olması yanında, ekonomik çarkların daha rahat dönmesine katkı sağlayacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !