SKY, en güvenli 300 havayolu şirketi arasına girdi

Haber Tarihi : 22.08.2009 15:28:44 SKY Havayolları, havayolu şirketlerinin emniyet ve güvenlik standartlarını belirleyen, operasyonel yönetim ve kontrol sistemlerini yönlendiren ''Operasyonel Emniyet Denetimi Sertifikası (IOSA) almaya hak kazandı.
A +   A -

 

Konuyla ilgili aç ; ıklama yapan SKY Havayolları Genel Mü ; dü ; rü ; Tahir Gö ; rgü ; lü ; , dü ; nyadaki 5 binden fazla havayolu şirketi arasında , ' Operasyonel Emniyet Denetimi Sertifikası ' na sahip yaklaşık 300 işletme bulunduğunu belirterek , ' SKY Havayolları da artık bu işletmelerden biri . Ç ; alışmalarını ve gelişim sü ; reç ; lerini dengeli ve yerinde atılımlarla yapan SKY Havayolları , Tü ; rk sivil havacılık sektö ; rü ; nde atılımcı ve ö ; ncü ; kimliğini korumaya devam ediyor . Gü ; venli uç ; uş sü ; reç ; lerine sahip olmak ve bunun sü ; rekliliğini sağlamak tü ; m kuruluşların ö ; nceliği , bu noktada tecrü ; be ve birikimlerimizi ortaya koymak ise en bü ; yü ; k bilincimiz olmalı ' dedi .

SKY Havayolları , sertifikayı alabilmek iç ; in IOSA programında belirtilen yaklaşık 900 kriteri yerine getirdi . SKY Havayolları , organizasyon ve yö ; netim sistemi , uç ; uş operasyonu , operasyon kontrol ve uç ; uş harekâ ; t yö ; netimi , uç ; ak bakım ve mü ; hendislik , kabin , yer işletme , kargo ve gü ; venlik konularında yapılan tü ; m denetimlerden başarıyla geç ; ti .

( CİHAN )


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !