'Siz bize mahkum demeyin, Cumhuriyetin bekçileriyiz'

Haber Tarihi : 25.08.2009 11:47:33 Ergenekon sanığı Veli Küçük'ün mahkeme heyeti yerini almadan önce izleyicilerle yaptığı sohbet sırasında söylediği sözler dikkat çekti. 'Allah der ki 'siz şehitlere ölü demeyin, zira onlar diridirler ' diyerek bir ayeti hatırlatan Veli Küçük, 'Siz de bize 'mahkum' demeyin biz bu Cumhuriyetin bekçileriyiz. Bu vatanı korumak için askerlik yapıyoruz' şeklinde konuştu.
A +   A -

 

İstanbul 13 . Ağır Ceza Mahkemesi ' nde gö ; rü ; len Ergenekon davasının 106 . duruşmasında mahkeme heyet yerini almadan ö ; nce izleyicilerle sanıklar arasında geç ; en konuşmalar dikkat ç ; ekti . Bu diyaloglardan en ilginci ise saat 09 : 35 sıralarında tutuklu sanık Veli Kü ; ç ; ü ; k ile yakınları arasında geç ; ti . Kü ; ç ; ü ; k ' Allah derki ' siz şehitlere ö ; lü ; demeyin , zira onlar diridirler ' Siz de bize mahkum demeyin biz bu cumhuriyetin bekç ; ileriyiz . Bu vatanı korumak iç ; in askerlik yapıyoruz . 35-40 yıl askerlik yaptım . İki yıl daha yapıyorum ' dedi .

Duruşmaya ise 33 tutuklu sanıktan 8 ' i katılmadı . Tutuksuz sanıklardan ise Gü ; ler Kö ; mü ; rcü ; Ö ; ztü ; rk ve savunmasına devam edecek olan Ferit İlsever katıldı .

Ö ; te yandan duruşmalara katılmadığı ve savunması alınamadığı iç ; in hakkında arama kararı ç ; ıkarılan Scientology ü ; yesi sanık İhsan Gö ; ktaş ' ın , 20 gü ; nlü ; k ara sırasında polis nezaretinde mahkemeye getirildiği ö ; ğrenildi . 11 Ağustos 2009 tarihinde ek bir duruşma olarak gerç ; ekleşen oturuma 104 duruşma numarası verildiği gö ; zlendi . Mahkeme Başkanı Kö ; ksal Şengü ; n , dü ; n yapılan 105 nolu duruşma sırasında , kimlik tespiti yapılan sanık İhsan Gö ; ktaş ' ın , davetiye ç ; ıkarılmasına rağmen mazeretsiz olarak duruşmaya katılmadığını sö ; ylemişti . İsim yoklaması yapıldığı sırada duruşmada olmadığı gö ; zlenen Gö ; ktaş , ilerleyen saatlerde duruşmaya katılmıştı .

İhsan Gö ; ktaş kimlik tespitinde , Heybeliada ' da kiraladığı Pembe Yalı ' da kendisinin abla dediği bir kadınla oturduğunu beyan etti . Ne iş yaptığı sorulan Gö ; ktaş , ' Ben şu an internet ortamından yurt dışına ve yurt iç ; ine isme ö ; zel takım elbise siparişi iç ; in bir proje başlattım , ilk siparişlerimde gelmeye başladı , daha yeni yeni ayağa kalkıyorum sayın başkanım . ' dedi . Daha sonra İhsan Gö ; ktaş ile mahkeme başkanı arasında şu konuşma geç ; ti :

Mahkeme başkanı : Geliriniz ne , aylık geliriniz?

İhsan Gö ; ktaş : Şu an sıfır

Mahkeme Başkanı : Nerden alıyorsunuz kirayı?

İhsan Gö ; ktaş : Kirayı borç ; aldım , ü ; ç ; ayda borcum var ev sahibime .

Mahkeme Başkanı : Nasıl hayatınızı devam ettiriyorsunuz?

İhsan Gö ; ktaş : Ç ; ok zor şartlarda , borç ; alarak , bana yurt dışından gelen para koç ; anları da terö ; rde .

Mahkeme Başkanı : Kim size yani tanımazlar , bilmezler sizi nasıl kim size şey yapıyor yardım ediyor

Sanık İhsan Gö ; ktaş : ' Bir anacığım var Berlin ' de bir gö ; zü ; kö ; r . Ondan para geliyor . Nurettin Gö ; ktaş var babam ondan para geliyor . Bazen de sokaklarda yatıyoruz , uzun sü ; re yattık sokaklarda . Tü ; rkiye ' de ve ü ; ç ; sene ö ; nce de Vatan Caddesi ' nde Santoloji olayından dolayı dilekç ; e vermiştim . Tü ; rkiye ' ye neden geldiğimi belirttim , dosya teslim etmek iç ; in geldiğimi belirttim . Koruma istedim ü ; ç ; sene ö ; nce devletten ve Hü ; kü ; metten , bu koruma verilmedi ve halen Tü ; rkiye ' deyim . Amacımda o dosyanın ö ; nemli bir dosyanın devletin bu konuyu işte hani irdeleyecek araştıracak , kişilerin eline geç ; mesiydi , bu ü ; ç ; sene iç ; inde de derneklere gittim . İşte politik gruplara gittim dosyayı aç ; ıkladım , bu esnada Kuvai Milliye Derneği ' yle temasa geç ; tim . Orada işte şu an o bağlantılardan dolayı huzurunuzdayım ' dedi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !