'Sahte' Hemşireye Hapis Talebi

Haber Tarihi : 13.12.2017 16:02:26 Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, hemşire kıyafeti ve resmi belge niteliği taşımayan kimlik kartıyla gezdiği tespit edilen Sedef C. hakkında, 'Özel işaret ve kıyafetleri usulsüz kullanma' suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı
A +   A -

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, hemşire kıyafeti ve resmi belge niteliği taşımayan kimlik kartıyla bulunduğu tespit edilen Sedef C. hakkında, "Özel işaret ve kıyafetleri usulsüz kullanma" suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Sedef C'nin, 25 Ekim'de Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, hemşire kıyafeti ve resmi belge niteliği taşımayan Sağlık Bakanlığı kimlik kartıyla yetkisi olmaksızın alenen ve başkalarını aldatacak şekilde hastane içerisinde dolaştığının tespit edildiği belirtildi.

İddianamede yer verilen Sedef C, savunmasında, olay tarihinde hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan bir arkadaşını ziyarete gittiğini, arkadaşının kendisini hemşire zannettiğini anlattı. Şüpheli Sedef C, bu mesleği çok sevdiği için kendisini hemşire olarak tanıttığını, hiçbir hastaya müdahalede bulunmadığını ifade ederek, suçsuz olduğunu savundu.

Şüpheli Sedef C. hakkında, "Özel işaret ve kıyafetleri usulsüz kullanma" suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası talep edilen iddianamede, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi emanetine kayıtlı hemşire kıyafetinin müsaderesine, Sağlık Bakanlığı kimlik kartının ise delil olarak saklanmasına karar verilmesi istendi.