Osman Yıldırım: Savunmam iyi yapılsa Deniz Baykal ve Aydın Doğan'ı asarlardı

Haber Tarihi : 01.09.2009 15:46:38 Ergenekon davasıyla birleştirilen Danıştay davasının tutuklu sanığı Osman Yıldırım, talepler bölümünde, savunmasının yeterince yapılamadığını söyledi. Yıldırım, 'Kemal Kerinçsiz gibi iki avukat savunmamı yapsaydı Aydın Doğan ve Deniz Baykal'ı asarlardı' diye konuştu.
A +   A -

 

Ergenekon davasının ö ; ğleden sonraki oturumunda Avukat Metin Ç ; etinbaş ' ın savunmasına ara verilerek taleplerin alınmasına başlandı . Tutuklu sanık Selim Akkurt itirafç ; ı olması iç ; in cezaevinde gö ; rmediği zulmü ; n kalmadığını savundu . Akkurt , ' Bunun elbet hesabı sorulacaktır , kendisinden olmasa bile ç ; ocuklarından sorarlar . ' Dedi . Erzurumlu ve kan davası olan bir aileden geldiğini belirten Akkurt , ' Ü ; ye hakim Sedat Sami Haşıloğlu da Erzurumlu . Kendisinin , benim kan davalı olduğum aileden gelip gelmediğinin sorulmasını istiyorum . Nedir bana yapılan bu zulü ; m? ' diye sordu .

Birleştirilen Danıştay davasının tutuklu sanığı Osman Yıldırım da , bazı konulara aç ; ıklık getirmek istediğini belirterek konuşmasına başladı . Yıldırım , ' Hayatım boyunca kimseyle yargı ö ; nü ; nde hesaplaşmak istemedim . Olayı bu noktaya getiren hukuksuzluktur , hukukun işlenmesine engel olanlardır , bu suikasti yaptırıp benim ü ; zerime yıkanlar ve yıktıranlardır . Ben karanlık ve kirli ilişkilere sahip olabilirim . Ben karanlıkta yü ; rü ; rken aydınlıkta olanlar bana yanlış yaptılar . Benim ü ; zerimden Tü ; rkiye Cumhuriyeti ' ne yanlış yaptılar . Deniz Baykal ve Aydın Doğan , kukla gibi kullanılarak bana saldırıyorlar . Beyni uyuşmuş avukatlarla hukuk sağlanamaz . Ben Cumhuriyet ve TSK iç ; in hayatımı seve seve feda ederken bu Cumhuriyeti savunanlar bana neden saldırıyor . Onların savunduğu Cumhuriyet hangi Cumhuriyettir? Kemal Kerinç ; siz gibi iki tane avukat olsaydı , yanıma gelip savunmamı yapsaydı Aydın Doğan ve Deniz Baykal ' ı burada asarlardı ' diye konuştu .

Sanık Osman Yıldırım , ' Cumhuriyet Savcıları beni yö ; nlendirmedi . Bana hiç ; bir vaatte bulunmadılar . İşlediğim suç ; lar iç ; in en ü ; st limitten ceza verilmesini istedim . 3-4 iş adamına silahlı eylem yaptım . Onlardan yargılanmak istiyorum . Herkes akıllı olacak , haddini bilecek ' dedi .

Danıştay davasının diğer tutuklu sanığı Erhan Timuroğlu da şunları kaydetti , ' Ne Cumhuriyet Gazetesi ' nin bombalanması ne de Danıştay eylemine katıldım . Tek suç ; um Osman Yıldırım ile gezmek oldu . 4 , 5 yıldır bu nedenle tutukluyum . Tahliyemi talep ediyorum . '

Tutuklu sanık Mehmet Zekeriya Ö ; ztü ; rk ise , 20 aydır tutuklu olduğunu , ö ; rgü ; t adına ortak karar aldıklarına ilişkin somut bir delil olmadığını savunarak tahliyesini talep etti .

( CİHAN )


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !