Minikler Hem Spor Yaptı Hem Eğlendi

Haber Tarihi : 02.05.2019 18:09:59 Küçükçekmece Belediyesinin öğrenciler için düzenlediği Fiziksel Etkinlik Müsabakaları’nda renkli görüntüler yaşandı. Müsabakalara katılan yüzlerce öğrenci spor yaparak hem eğlendi hem öğrendi.
A +   A -

Arif Nihat Asya ilkokulu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen müsabakalara katılan öğrenciler, bowling, top yuvarlama, çift ayak atlama, çemberle iş birliği, fasulye torbası atma gibi oyunlar oynadı. Müsabakaları, Küçükçekmece Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Bilgili ile Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt da izledi. Müsabakalara katılan öğrencilerin performansı ise büyük beğeni kazandı.

Yarışma değil temel spor eğitimi

Küçükçekmece Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü müsabakalar kapsamında gerçekleşen ilçe finaline katılan öğrenciler doyasıya eğlendi. İki gün süren etkinlikte, yarışma niteliği olmadan katılım ön planda tutularak ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri arasında temel spor eğitimi çerçevesinde, performans ve rekabete dayalı olmayan çok yönlü oyunlar oynandı. Dereceye giren okullara ve öğrencilere, kupa ile madalyaları düzenlenen törenle protokol üyeleri tarafından verildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !