Marmara Üniversitesi Spor Kulübü Korfbol Takımı Belçika'ya Gitti

Haber Tarihi : 09.01.2019 15:55:48 Belçika’nın Kortrijk kentinde yapılacak olan IKF Europa Cup 2019 finallerinde Türkiye’yi temsil edecek olan Marmara Üniversitesi Spor Kulübü korfbol takımı, Belçika’ya gitti.
A +   A -

IKF Europa Cup 2019 finallerinde Türkiye’yi temsil edecek olan Marmara Üniversitesi Spor Kulübü Korfbol Takımı, Belçika’nın Kortrijk kentinde gitti. Ülkelerinde şampiyon olan takımlarının katıldığı ve 10-12 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan korfbol Avrupa Kupası finallerinde, 8 takım yer alacak. 21-23 Eylül 2018 tarihleri arasında Kocaeli’de yapılan IKF Avrupa Kupası elemelerinde 2. olan Marmara Üniversitesi korfbol takımı Avrupa’nın en iyi 8 korfbol takımı arasında girerek finallere katılmaya hak kazanmıştı. Turnuva’da temsilcimizin yanı sıra Kon. Boeckenberg KC (Belçika) , KK Brno (Çekya), Trojans Korfball Club (İngiltere), SG Pegasus Rommerscheid 1991 (Almanya), 1908 SZAC Budapest (Macaristan), TOP/SolarCompleet (Hollanda), NC Benfica (Portekiz) takımları yer alacak.

IKF Europa Cup 2019 finallerinde A grubunda yer alan Marmara Üniversitesi Korfbol Takımı Kon. Boeckenberg KC (Belçika), Trojans Korfball Club ( İngiltere), NC Benfica (Portekiz) takımları ile mücadele edecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !