Kudüs'ü 'Filistin'in Başkenti' Olarak Tanımaya Çağırdı

Haber Tarihi : 13.12.2017 12:04:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm dünyayı, Kudüs’ü “Filistin’in başkenti” olarak tanımaya çağırdı.
A +   A -

İslam İşbirliği Teşkilatının Olağanüstü Toplantısında konuşan Erdoğan, İslam dünyasının ’bağımsız Filistin’ talebinden asla vazgeçmeyeceğini belirterek, "Uluslararası hukuka, hakkaniyete sahip çıkan tüm ülkeleri Kudüs’ü Filistin devletinin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyorum" dedi.

Erdoğan, Filistin’i devlet olarak tanımayan ülkeler de olduğunu belirtti ve Filistin’in acilen bu ülkeler tarafından ’devlet’ statüsünde tanınmasını talep etti.

"-BEN YAPTIM OLDU- DEMEKLE OLMUYOR"

Kudüs’ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu yineleyen Cumhurbaşkanı, İsrail’in bir işgal ve terör devleti olduğunu ifade etti.

Erdoğan, ABD’nin kararının, yaptığı tüm terör eylemleri için İsrail’i ödüllendirmek anlamı taşıdığını kaydederek, "Bu ödülü veren tek başına da olsa Trump’tır. ’Ben yaptım oldu’ demekle dünyada hiçbir şey olmuyor" dedi.

Cumhurbaşkanı, "Zaten işgal altında olan bu şehirle ilgili böyle bir kararın açıklanmasının hiçbir hükmü olamaz" diye ekledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !