Kaçak Kurban Yakalama Timi Bayramda Görev Yapacak

Haber Tarihi : 02.08.2018 17:09:30 İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmeleri için her yıl olduğu gibi bu yıl da bir dizi önlem alıyor. Kurban satış yerleri için mobil uygulamadan, kurban poşeti dağıtımına kadar birçok hizmet sağlayan İBB, kaçan kurbanlık hayvanların yakalanması için 15 yakalama timi oluşturdu. Ekipler ücretsiz hizmet verecek.
A +   A -

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kurban Bayramı hazırlıklarını sürdürüyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri için çeşitli önlemler alınıyor, hizmetler sunuluyor. Bu hazırlıklardan biri de kaçak kurban yakalama timleri.

Geçen yıl 6 ekip ile uygulanan ve 23 büyükbaş hayvana müdahale ederek sahiplerine teslim eden kaçak kurban yakalama timi bu yıl da görev başında olacak. İBB Veteriner Hizmetleri’ne bağlı timler Anadolu ve Avrupa yakasında 15 yakalama ekibi görev yapacak. İkişer kişiden oluşan ekipler ücretsiz olarak hizmet verecek. Kaçan kurbanlıklar için ALO 153 Beyaz Masa üzerinden ihbar hattı oluşturuldu. Bu konuda sıkıntı yaşayan vatandaşlar ALO 153 üzerinden hizmet başvurusu yapabilecek.

Mobil uygulamalar ile bilgilere kolay ulaşım

İBB Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Kurban Bayramı için birçok hizmet verilecek. İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonunca onaylanmış satış ve kesim yerleri vatandaşların kolay erişimi için internet ortamında yayınlanacak. Kurban satış ve kesim yerlerini görmek isteyen vatandaşlar https://sehirharitasi.ibb.gov.tr üzerinden gerekli tüm bilgileri edinebilecek. İBB tarafından geçen yıl oluşturulan Mobil Kurban telefon uygulaması bu yıl da güncellemeler yapılarak tekrar vatandaşlara hizmet verecek.

200 bin hijyenik poşet dağıtılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 25.000 adet ‘Kurban Kesim ve Hijyeni’ el kitapçığı bastırıldı. Ayrıca vatandaşlara 200 bin takım hijyenik kurban poşeti dağıtılması için planlama yapıldı.

İBB ALO 153 Beyaz Masa tarafından oluşturulan “Bilgilendirme Hattı” ile kurbanlık hayvanların eti ile ilgili tüm merak edilen sorulara cevap veriliyor. İBB Satış ve Kesim Alanlarından hizmet alan vatandaşların rahat bir ortamda vakit geçirebilmeleri için gerekli sosyal hizmetler sağlanacak.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !