'İstanbul Europa Race' 29 Ağustos'ta başlıyor

Haber Tarihi : 27.08.2009 14:08:51 Avrupa'nın en prestijli ve en büyük yelken yarışı olarak kabul edilen 'İstanbul Europa Race' de dünyanın gelişmiş teknolojilerine sahip tekneler, İstanbul'dan start alacak.
A +   A -

 

İstanbul 2010 Avrupa Kü ; ltü ; r Başkenti ' nin ana sponsorluğunda Başbakanlık Tanıtma Fonu , Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı ' nın desteği ile dü ; zenlenen ' İstanbul Europa Race ' dü ; zenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı .

Tü ; rkiye ve İstanbul ' un tanıtımında ö ; nemli katkı sağlayacak bu yarışta , Akdeniz , Atlantik ve Marş denizlerinde bir ay boyunca yarışılacak . 29 Ağustos Cumartesi gü ; nü ; yapılacak olan yarış ö ; ncesi dü ; zenlenen basın toplantısında konuşan İstanbul 2010 Avrupa Kü ; ltü ; r Başkenti Genel Sekreteri Yılmaz Kurt , bu uluslararası etkinliğin Avrupa ü ; lkeleri arasında sosyokü ; ltü ; rel , ekonomik ve ç ; evreci yö ; nleriyle yeni bağlantılar oluşturacağını sö ; yledi .

Yarışın , denizcilik kü ; ltü ; rü ; aç ; ısından bü ; yü ; k değer yaratacağını anlatan Kurt , ' Dü ; nyanın en ö ; nemli yelkencilerinin Avrupa kıtasının etrafında bir ay boyunca ' İstanbul 2010 Avrupa Kü ; ltü ; r Başkenti ' bayrağı ile dolaşacak . Bu yarış 2010 yılı Avrupa Kü ; ltü ; r Başkenti İstanbul ' un tanıtımına bü ; yü ; k katkı sağlayacak ' diye konuştu .

İstanbul Europa Race Organizasyon Komitesi Başkanı Cumali Varer ise Avrupa ' nın en prestijli yelken yarışlarının İstanbul ' dan başlamasından bü ; yü ; k mutluluk duyduğunu belirtti .

Yabancı ü ; lkeden gelen ç ; ok sayıda basın mensubunun da takip ettiği basın toplantısı , yarışmacıların ve teknelerin tanıtılmasıyla sona erdi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !