İstanbul'da Huzurlu Bir Bayram İçin Tedbirler Alındı

Haber Tarihi : 14.06.2018 11:09:04 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Ramazan Bayramı öncesi toplu ulaşımda indirim ve ek sefer, İSKİ, itfaiye, zabıta ve sağlık ekiplerinde mesai düzenlemesi başta olmak üzere, ilgili alanlarda tedbir aldı.
A +   A -

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Ramazan Bayramı öncesinde belediyeye bağlı tüm birimlerde sorunsuz hizmet için ek tedbirler alındı.

Bayram süresince toplu taşımanın yüzde 50 indirimli olacağı hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Metro, hafif metro, tramvay, metrobüs, otobüs seferlerine ek seferler konuldu. İSKİ, İstanbul genelinde tam kapasiteyle su verecek. Muhtemel su arızası veya kanal tıkanmasıyla ilgili tedbirleri arttıran İSKİ, nöbetçi ekip sayısını da arttırdı. İBB Zabıta Müdürlüğü de ekip sayısını normal günlere kıyasla arttırarak bayram süresince görev yapacak. İlçe zabıta birimleriyle koordineli olarak kent genelinde denetimler yapılacak. Yolcu trafiğinin yoğun olacağı otogar, havaalanı ve yolcu salonlarının periyodik kontrolü için görevli sayısı attırılırken, ana arterler ve ara meydanlarda da denetimler sıklaştırılacak. Nizam, intizam, temizlik kontrolleri ile çevreye zarar veren seyyar satıcılara yönelik denetimler gerçekleştirecek. Atık Yönetimi Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bayram süresince ana arterler ve meydanların temizliğine özen göstererek, çöplerin kaldırılmasını sağlayacak. Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü, bireysel ve toplumsal acil hastalık, kaza, tabii afetler, yangın, göçük ve yaralanmalarda hayati önem taşıyan hastalık durumlarında mümkün olan en kısa sürede ilk tıbbi yardımı yapmak üzere hazırda bekleyecek. Sağlık Komuta Merkezi’nde ve tüm acil yardım istasyonlarında yeterli sayıda sağlık ekibi ve ambulans bulunduracak. Mezarlıklar Daire Başkanlığı, normal mesai saatinden önce mezarlıklar ziyarete açılacak. Bayram süresince de cenaze işlemlerini aksatmadan devam ettirecek. İBB'ye bağlı müzeler bayramda da açık olacak."