İstanbul'da dilenci operasyonu

Haber Tarihi : 21.08.2009 11:07:44 Beyoğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri, her Ramazan ayında yaşanan dilenci yoğunluğu nedeniyle Taksim ve çevresinde dilencilere karşı şok bir operasyon yaptı. Operasyonda 4'ü çocuk 11 kişi suçüstü yakalandı.
A +   A -

 

Taksim ve ç ; evresinde il dışından gelerek dilendikleri yö ; nü ; nde ihbar alan zabıta ekipleri , dilencilere yö ; nelik baskın dü ; zenledi . Yaklaşık 2 saat sü ; ren operasyonlarda , insanların duygularını sö ; mü ; rmek iç ; in kü ; ç ; ü ; k ç ; ocuklar ile birlikte avuç ; aç ; an dilenciler , sivil ve resmi zabıta ekipleri tarafından dilenirlerken kıskıvrak yakalandılar . Zabıtaları aniden karşısında gö ; ren dilencilerden bir kısmı kaç ; maya ç ; alışırken bir kısmı da Adana Kozan ' dan geldiklerini ve siftah yapmadan yakalandığını sö ; yleyerek ağlamaya başladı .
Taksim İstiklal Caddesi , Gezi Parkı , Dolmabahç ; e Parkı , Taksim Sıraselviler Caddesi ve Taksim Meydanı ' nda dü ; zenlenen 2 saatlik şok operasyonlar neticesinde yanlarında 2 ila 4 yaşlarında 4 ç ; ocukla dilenen 6 kadın ve ayakları diz altından kesik bir erkek dilenci yakalandıktan sonra tek , tek kimlik tespitleri yapıldı . Yapılan kimlik kontrolü ; nde sadece bir tanesinin kimliğinin olduğu diğerlerinin ise Adana Kozan ' dan geldikleri ve kimliklerinin bulunmadığı belirlendi .
Bu arada , delinirken yakalanan dilencilerden bazılarının ise , ilerlemiş yaşına rağmen kucaklarında bulunan ç ; ocukların kime ait olduğunun sorulması ü ; zerine , ' Torunum ' ya da ' Akrabamın ç ; ocuğu ' demeleri dikkat ç ; ekti .
Dilencilerin ü ; st aramasında , ç ; ocuklarla birlikte dilenen kadınların ü ; zerinden 50 TL ile 100 TL arasında para ç ; ıktı . Yakalanan dilenciler Kabahatler Kanunu ' na gö ; re 69 TL para cezasına ç ; arptırılıp daha sonra Edirnekapı ' daki Bü ; yü ; kşehir Belediyesi Dilenci Kampına gö ; nderildi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !