Eğemen Bağış “Demokratik açılım için gereken adımlar atılacak”

Haber Tarihi : 26.08.2009 15:02:10 Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, demokratik açılıma işaret ederek, 'Korkmuyoruz, daha fazla demokrasi için atılması gereken adımları atmaya devam edeceğiz' dedi.
A +   A -

 

Egemen Bağış , Sultanbeyli Ç ; ocuk ve Genç ; lik Merkezi ' nin aç ; ılışında yaptığı konuşmada Tü ; rkiye ' nin AB ü ; yelik sü ; recinden bahsederken , demokratik aç ; ılım sü ; recine ü ; stü ; kapalı değindi . Tü ; rkiye ' nin AB ' ye ilk başvurusunu 1959 yılında Adnan Menderes dö ; neminde yaptığını hatırlatan Bağış , ç ; eşitli bahanelerle 45 yılın boşu boşuna geç ; tiğini , AK Parti ' nin iktidara gelmesi ile birlikte son 5 yılda mü ; zakere tarihi alınabildiğini sö ; yledi .
Tü ; rkiye ' nin kendi gü ; cü ; nü ; n farkına vardığı ve kendi potansiyelini iyi değerlendirdiği takdirde aşamayacağı hiç ; bir sorun olmadığını vurgulayan Bağış , ' Onun iç ; in bizi eski alışkanlıklarıyla korkutmaya ç ; alışan , bazı sorunlarımızı ç ; ö ; zü ; lemezmiş gibi gö ; stermeye ç ; alışan , kardeşi kardeşe sanki dü ; şmanmış gibi gö ; stermeye ç ; alışanlara hiç ; bir zaman prim vermeyeceğiz . Biz hep demokrasiye inandık . Bu ü ; lkenin demokratik standartlarını yü ; kselttikç ; e , ekonomik standartlarının da yü ; kseleceğine inandık ve sonuç ; ortada ' dedi .
Egemen Bağış , daha fazla demokrasinin , daha fazla refah anlamına geldiğinin altını ç ; izerek , ' Bunun neticesini almaya başladık . Onun iç ; in korkmuyoruz , daha fazla demokrasi iç ; in atılması gereken adımları sizlerin desteğiyle , sizlerin duaları ile atmaya devam edeceğiz ' şeklinde konuşan Devlet Bakanı sö ; zlerini şö ; yle bitirdi ; ' Biz kenetlendikç ; e , biz kendi gü ; cü ; mü ; zü ; n farkına vardıkç ; a , Mehmet Akif ' in dediklerini hatırladıkç ; a bu ü ; lke her zaman ilerleyecektir . Mehmet Akif Ersoy ' un ' Tefrika girmedikç ; e bir millete , dü ; şman giremez . Toplu atarsa yü ; rekler , onu top sö ; ndü ; remez . '


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !