Burada ayin yapamazsınız

Haber Tarihi : 15.08.2009 21:52:55 Yunanlı ve Rus turistlerin Meryem Ana Yortusu kutlamaları kapsamında Sümela Manastırı'nda ayin yapmak istemesi gerginliğe neden oldu.
A +   A -

 

Burada ayin yapamazsınız

Yunanlı ve Rus turistlerin Meryem Ana Yortusu kutlamaları kapsamında Sü ; mela Manastırı ' nda ayin yapmak istemesi gerginliğe neden oldu .
Aralarında Selanik Valisi Panayotis Psomyadis ve Rus Milletvekili İvan Savvidis ' in de bulunduğu yü ; zlerce kişilik Yunan ve Rus kafile , Sü ; mela Manastırı ' nı gezmek ve ayin yapmak iç ; in sabah saatlerinde Trabzon ' a geldi . Kafile daha sonra otobü ; slerle Maç ; ka ilç ; esi Altındere Vadisi ' ndeki Sü ; mela Manastırı ' na gitti .
Din adamları nezaretinde manastır iç ; erisinde ayin yapmak isteyen grup , Trabzon Mü ; zeler Mü ; dü ; rü ; Nilgü ; n Yılmazer ' in tepkisi ile karşılaştı . Yılmazer , ' Tü ; rkiye Cumhuriyeti yasalarına gö ; re burada ayin yapamazsınız ' diyerek , Rus Milletvekili İvan Savidis ' in yaktığı mumu sö ; ndü ; rdü ; .
Mumun sö ; ndü ; rü ; lmesi ü ; zerine , Psomyadis ve Rus Milletvekili Savidis duruma tepki gö ; sterdi . Grup ve Yılmazer arasında yaşanan gerginlik , gö ; revliler tarafından yatıştırıldı .
Grup ü ; yeleri , uyarılara rağmen manastırın ç ; evresinde değişik yerlerine karanfiller ile yaktıkları mumları bırakmaya devam etti . Bırakılan mumları ise gü ; venlik elemanları suyla sö ; ndü ; rü ; p , topladı .
Kemenç ; e ve davul eşliğinde horonlar oynayan kafile , daha sonra Sü ; mela Manastırı ' ndan ayrıldı


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !