Baz istasyonlarına 'kefenli' protesto

Haber Tarihi : 21.08.2009 15:12:34 Avcılar Ambarlı Mahallesi'nde bir binanın çatısına kurulan üç GSM şirketine ait baz istasyonunun kaldırılmasını isteyen çevre sakinleri, kefen giyerek baz istasyonlarını protesto etti.
A +   A -

 

Baz istasyonlarının ç ; evresindeki evlerde oturan birç ; ok kişinin kanser hastalığına yakalandığını belirten vatandaşlar , ' Biz hastalandık ç ; ocuklarımız hastalanmasın ' dedi . Baz istasyonlarını protesto eden mahalle sakinlerinden bir kadın , kendini baz istasyonlarının bulunduğu binaya zincirlerken , bazıları da cep telefonlarını yere atarak tepkilerini dile getirdi .

Avcılar ' da 9 yıl ö ; nce bir binanın ç ; atısına yerleştirilen 2 baz istasyonuna bir ay ö ; nce yeni bir baz istasyonu daha eklendi . Baz istasyonlarını sö ; ktü ; rmek iç ; in başvurmadık merci bırakmayan mahalle sakinleri , ç ; eşitli yö ; ntemlerle protestolar dü ; zenleyerek seslerini duyurmaya ç ; alışıyor . Meltem Sokak ' ta bulunan 4 katlı binanın ö ; nü ; nde toplanan ç ; evre sakinleri , kefen giyerek ' baz istasyonu ö ; ldü ; rü ; yor ' mesajı vermeye ç ; alıştı . Ç ; oğunluğunu kadın ve ç ; ocukların oluşturduğu protestocu grup daha sonra baz istasyonlarından sinyal alan cep telefonlarını yer atarak protestolarını sü ; rdü ; rdü ; . Baz istasyonlarının kendisini kanser ettiğin iddia eden protestocu kadınlardan Seniha Sağoğlu ' da kendini baz istasyonlarının bulunduğu binanın penceresine zincirledi . Zincirli Sağoğlu ' nun yanına dizilen diğer eylemciler ' Baz istasyonu istemiyoruz , ö ; lmek istemiyoruz ve kanser olmak istemiyoruz ' diye slogan attı . Bazı ç ; ocuklar ise ' One Munite ' yazılı dö ; vizler taşıyarak baz istasyonlarına ' Bir dakika ' dedi .

Yaklaşık 9 yıldır baz istasyonları ile mü ; cadele ettiğini ve baz istasyonlarının kaldırılması iç ; in ç ; almadık kapı bırakmadığını belirten Keriman Balaban , ' Yetkililer artık sesimizi duysun ö ; lü ; mü ; mü ; zü ; seyretmesinler ' dedi . Balaban , ' Ev sahibinin kendi abisi kanserden ö ; ldü ; . Kendileri başka yere taşındılar . Burayı kiraya veriyorlar . Yandaki komşumuz kanserden ö ; ldü ; . Bir komşumuz yine kanser . Baş ağrısından duramıyoruz . Şimdi de ü ; ç ; ü ; ncü ; baz istasyonu takıldı . Polisler geldi barikat kurdu . Biz de kurbanlık koyunlar gibi durduk . Şimdi de kefenlerimizi giydik . Başımız ağrıyor , bunalımdayız . Ç ; ocuklarımızı bizi ö ; ldü ; rmesinler ' diye konuştu . Baz istasyonlarını mahkemeye verdiklerini sö ; yleyen Balaban ' Biz iki baz istasyonunu sö ; ktü ; rmek iç ; in 9 yıldır ç ; abalıyorduk ancak bir al ö ; nce bir ü ; ç ; ü ; ncü ; sü ; nü ; taktılar ' dedi . Balaban baz istasyonları ile ilgili dava aç ; tıklarını ve hukuki sü ; recin devam ettiğini sö ; yledi .

Kanser hastası Seniha Sağoğlu da ' Baz istasyonları takıldıktan sonra hastalındım . Bir komşumuz kanserden ö ; ldü ; . Ben de bağırsak kanseriyim . Sü ; rekli başım ağrıyor . Doktorlar baz istasyonlarının kanser sü ; recini hızlandırdığını sö ; ylediler ' diye konuştu .

Ö ; te yandan baz istasyonlarının bulunduğu binanın hemen karşısında bir anaokulu bulunması dikkat ç ; ekti .

( CİHAN )


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !