Atatürk Havalimanı'nda 'acil yardım telefonları' devrede

Haber Tarihi : 21.08.2009 13:59:46 Atatürk Havalimanı'nda, polisiye olaylar, sağlık sorunları, yangın ve diğer acil durumlara müdahale süresini kısaltmak için 49 ayrı noktaya ihbar telefonları kuruldu.
A +   A -

 

TAV İstanbul Genel Mü ; dü ; rü ; Kemal Ü ; nlü ; , her gü ; n ortalama 80 bin yolcunun ağırlandığı havalimanında ihtiyaç ; duyulan bir eksikliği giderdiklerini belirterek , şimdilik sağlık iç ; in kullanılmaya başlayan telefonların zaman iç ; inde diğer sorunlar iç ; in de kullanıma aç ; ılacağını sö ; yledi .

İç ; ve dış hatlar terminalleri ile katlı otoparkta belirlenen stratejik noktalara monte edilen toplam 49 adet telefonda dö ; rder adet tuş bulunuyor . Birinci tuş ' Acil Sağlık Yardım ' , ikinci tuş ' Yangın İhbar ' , ü ; ç ; ü ; ncü ; tuş ' Polis Haber Merkezi ' , dö ; rdü ; ncü ; tuş da ' Terminal Operasyon Merkezi ' ni arayacak şekilde planlandı .

Genel Mü ; dü ; r Ü ; nlü ; , her telefonda sinyalin hangi noktadan geldiğini bildiren lokasyon kodu bulunduğuna işaret ederek , ' ' Bu proje yolcular , yolcu beraberinde bulunan kişiler ve havalimanı ç ; alışanlarının ihtiyaç ; larını gö ; zeterek hazırlandı . Telefonlar yardımıyla ilgili gö ; revliler , terminallerin geliş gidişi ve katlı otoparkta gerç ; ekleşen acil durumlara kısa sü ; rede mü ; dahale edecektir ' ' dedi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !