Atatürk Havalimanı'na sigara odası tartışması

Haber Tarihi : 24.08.2009 15:55:05 İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, Atatürk Havalimanı'na standart dışında sigara içme odası yapılmasının söz konusu olmadığını söyledi.
A +   A -

 

İşletmeci firma TAV ' ın dış hatlar terminalinin aprona bakan kısmında sigara odası yaptığı haberi , tiryaki yolcu ve ç ; alışanları biran iç ; in sevindirmişti . Ancak aynı zamanda Mü ; lki İdare Amiri olan Ulutaş , gü ; venlik komisyonu toplantısında havalimanına sigara odası yapılmasına yö ; nelik bir karar almadıklarını dolayısıyla bö ; yle standart dışı bir uygulamaya da izin verilemeyeceğini ifade etti .

TAV yetkilileri , yasak başladığından bu yana sigara tiryakisi yolcu ve ç ; alışanlardan gelen şikayetleri dikkate alarak dış hatlar gidiş pasaport arkasında bulunan bir kafeteryanın aprona bakan uzantısında ö ; zel bir bö ; lü ; m oluşturdu . Apron gü ; venliği de sağlanarak yapılan bö ; lü ; mü ; n bazı noktaları duman birikmesini ö ; nlemek iç ; in aç ; ık yapıldı . Bunun yanında terminalin mevcut havalandırma sisteminden ayrı iç ; erideki dumanı kısa sü ; rede tahliye edecek havalandırma tesisatı kuruldu . Benzer odadan terminalin belirlenmiş iki noktasında daha inşa edileceği belirtildi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !