'Aslanlı Köşk' satışı yargıya taşındı

Haber Tarihi : 24.08.2009 14:38:39 İşadamı Halis Toprak, TMSF tarafından işadamı Remzi Gür'e satılan İstinye'deki Aslanlı Köşk'ün emsallerine göre çok düşük bir değere satıldığını öne sürerek, mahkeme tarafından değer tespiti yapılmasını istedi. Aslanlı Köşk satışının hile ile gerçekleştirildiğini öne süren Toprak, devlete borcunun olmadığını aksine devletin kendisine borcu olduğunu savundu.
A +   A -

 

İstinye ' deki Aslanlı Kö ; şk satışının iptali iç ; in Halis Toprak tarafından aç ; ılan davaya Sarıyer Adliyesi İcra Hukuk Mahkemesi ' nde devam edildi . Davaya Halis Toprak , avukatları ile TMSF ve Remzi Gü ; r ' ü ; n avukatları katıldı .

Duruşmada sö ; z alan Halis Toprak , Aslanlı Kö ; şk ' ü ; n ç ; ok dü ; şü ; k değerde satıldığını belirterek şunları sö ; yledi : ' Emsallerine gö ; re ç ; ok dü ; şü ; k kalmıştır . Bana ait daha değersiz taşınmazlar daha bü ; yü ; k rakamlara satıldı . Tamamen hile ile ilgi bu taşınmaz satılmıştır . Ayrıca benim borcum yoktur . Aksine ben alacaklıyım . Mahkeme tarafından değerinin tespitinin yapılmasını istiyorum . Hileli satış sö ; z konusudur . '

Davalı TMSF avukatı ise Toprak ' ın beyanlarını kabul etmeyerek davanın reddine karar verilmesini talep etti . Davalı Remzi Gü ; r ' ü ; n avukatı da Toprak ' ın beyanlarını kabul etmeyerek ihalenin feshi dava aç ; ma hakkının Halis Toprak , Ahmet Toprak ve Mehmet Toprak ' ta olmadığını , dava aç ; ma hakkının sadece Toprak İnşaat ve Sanayi A , Ş . ' ye ait olduğunu , bu şirketin de aç ; mış olduğu davadan feragati sö ; z konusu olduğundan bu davanın reddine karar verilmesini talep etti .

Eksikliklerin tamamlanması iç ; in duruşma ileri bir tarihe ertelenirken Halis Toprak adliye ç ; ıkışında basın mensuplarına bir aç ; ıklama yaptı . Toprak , ' Aslanlı Kö ; şk ' ü ; n Boğaz ' da 115 metre cephesi var . İç ; inde 5 tane ev var . Arkadaş bunu satıyor 23 milyona . Kime satıyor? Remzi Gü ; r ' e . Uzan ' ın yalısı var 66 milyona satılıyor . Eski binadır . ' Yalıdır ' diyor . Tü ; rkiye ' de 3 bin tane yalı var . Tü ; rkiye ' de ü ; lkenin incisi İstanbul , İstanbul ' un incisi Boğaz . Bizim yalıyı metrekaresi bin 400 ' ten satıyorlar . Bugü ; n Ü ; mraniye ' de bile metrekaresi 5 bin . Bunu kime veriyor? Remzi Gü ; r ' ü ; herkes iyi bilir . Bu iş nereye gidiyor herkes biliyor ' diye konuştu .

Halis Toprak devlete olan borcuyla ilgili şunları sö ; yledi : ' Adam diyor ' 132 milyon dolar borcunuz var ' . Benim iç ; in ö ; nemli değil . İsterse 1 milyar 300 milyon dolar olsun . Benim 620 milyon dolar alacağım var . '

Halis Toprak aç ; ıklamasının ardından aracına binerek adliyeden ayrıldı .

( CİHAN )


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !