Alacak Verecek Meselesi Yüzünden Afganistan Uyruklu Vatandaşı Öldüren Şahıs Tutuklandı

Haber Tarihi : 16.04.2019 10:59:52 Zeytinburnu’nda alacak verecek meselesi yüzünden Afganistan uyruklu vatandaşı öldürün Türkmenistan uyruklu şahıs yakalandı.
A +   A -

Zeytinburnu Gökalp Mahallesi’nde 30 Mart Cumartesi günü saat 14.40 sıralarında bir Afganistan uyruklu H.N.M.N öldürülmesi ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Zeytinburnu İlçe Eminiyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmalar neticesinde Afganistan uyruklu şahsı öldürdüğü tespit edilen Türkmenistan uyruklu M.S (39) isimli şahıs 31 Mart Pazar günü yakalandı.

Olayla bağlantısı olduğu belirlenen Türkmenistan uyruklu A.M.A (28), A.T (30),B.A (41),S.G (24) ve H.R (45) isimli erkek şahıslar da 1 Nisan Pazartesi Zeytinburnu’nda yakalanarak gözaltına alındı.

Alacak verecek yüzünden tartışmışlar

Gözaltına alınan M.S ile öldürülen H.N.M.N alacak verecek tartışması yaşandığı öğrenildi. 2 Nisan Salı günü adli makamlara sevk edilen şüphelilerden A.M.A, B.A, S.G, ve H.R isimli şahıslar savcılık tarafından serbest bırakıldı. M.S ve A.T isimli şahıslar ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.