100 TL'lik konutta düzenbazlık

Haber Tarihi : 01.09.2009 11:19:33 Toplu Konut İdaresi'nin 100 TL taksitle ev projesi, dolandırıcıların hedefi oldu. Kendilerini TOKİ çalışanı gibi tanıtan bazı düzenbazlar ise kurada iltimas vaadiyle vatandaştan para alıyor.
A +   A -

 

İstanbul Kayabaşı ' nda fakirler iç ; in ayda 100 lira ö ; demeyle yapılacak konut projesine vatandaşlar yoğun ilgi gö ; sterdi . Satışın başladığı ilk gü ; nlerde Halkalı ' daki tanıtım ofisinde başvuru formları kısa sü ; rede tü ; kendi . Bu durumu değerlendiren istismarcılar yine sahneye ç ; ıktı .

Ü ; CRETSİZ FORMLARA 8 LİRA

Dolandırıcılar , internetten ü ; cretsiz olarak alınabilecek başvuru formlarını , 8 lira karşılığında satarak vatandaşları kandırdı .

TORPİL VAADİ

TOKİ ' de gö ; rev yaptığını iddia eden bazı sahtekarlar da vatandaşa İdare ' de ç ; alıştığını ö ; ne sü ; rdü ; ğü ; bir isim vererek bu kişinin kendilerine yardımcı olabileceğini sö ; yledi . Kendilerine kanan her vatandaştan bu yolla 30 ' ar TL alan dü ; zenbazlar , daha sonra şikâ ; yet ü ; zerine polis tarafından gö ; zaltına alındı . Yetkililer ise , vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı .

TOKİ İdari ve Mali İşler Şube Mü ; dü ; rü ; Şü ; krü ; Sansü ; r , bazı vatandaşların başvuru iç ; in sahur vaktinde geldiğini belirterek , ' Başvuru sü ; resini uzun tuttuk ama yine de yığılmalar oluyor . ' dedi .

Konutlar iç ; in başvurular , 24 Ağustos-30 Eylü ; l 2009 tarihleri arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı nezdinde Halkalı Tanıtım Satış Ofisi ' ne yapılıyor . Kayabaşı ' nda yoksul gelir grubu iç ; in 504 konut inşa edilecek . Ayrıca , toplam 7 . 500 konut daha satışa ç ; ıkarıldı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !